Etli Beyaz Lahana Sarma

Lahanayla yapılan yemeklerin en sevileni olan etli beyaz lahana sarması, hem lezzeti, hem doyuruculuğu ve besin değeriyle sofralarınızda mutlaka bulunması gereken bir sarma çeşididir. Bünyesinde barındırdığı kalsiyum, potasyum, folik asit ve antioksidan özelliği ile adeta bir şifa deposu.

Porsi10 Plus mutfaklarında deneyimli şeflerimizin özenle seçtiği beyaz lahanaların haşlanmasıyla kıymalı iç harcın buluşması karşı konulmaz bir damak tadına dönüşür. Geçmişten günümüze Türk geleneklerinde bayram günlerinin vazgeçilmez ikramlıkları arasındadır. Ziyafet sofralarında da baş köşeye kurulan etli beyaz lahana sarma herkes tarafından çok sevilmektir.

Günün her anında damağınızda güzel tatlar bırakan etli beyaz lahana dolmasını Porsi10 Plus kalitesi ve kolaylığı ile güvenle tüketebilirsiniz.

Enerji ve Besin Öğeleri 100 g için
Enerji (kJ/kcal)605/145
Yağ (g)7,0
Doymuş Yağ(g)1,5
Karbonhidrat (g)13,5
Şekerler (g)2,1
Lif (g)0,3
Protein (g)5,5
Tuz (g)0,9
İçindekiler

Beyaz Lahana, Dana Eti, Su, Pirinç, Kuru Soğan, Domates, Salça, Ayçicek Yağı, Tereyağ (Pastörize Edilmiş İnek Sütü Kreması, Tereyağ Kültürü), Tuz, Kırmızı Pul Biber, Nane, Karabiber, Kimyon, Sarımsak Püresi [Sarımsak (%99,85), Asitlik Düzenleyici (Sitrik Asit), Koruyucu (Potasyum Sorbat)], Maydanoz

error: Content is protected !!