Piliç Topkapı

Yüzyılların birikimi, coğrafi çeşitlilik ve geleneklerle günümüze kadar gelen dünya çapında bir üne sahip Osmanlı mutfağının dillere destan lezzetlerinden birisi olan Piliç Topkapı’yı Porsi10 Plus’ın tecrübeli şefleri kaliteli malzemelerle sizler için hazırladı.

Gastronomi kültürümüzün önemli etkenlerinden olan Osmanlı mutfağının başköşesinde et vardır. Etle beraber kümes hayvanları da bu muhteşem mutfağın önemli ürünleri arasında yer almaktadır.

Geleneksel tavuk yemeklerimiz arasında en mükemmellerinden birisi olan piliç topkapı sunumuyla görüntüsüyle her kesin mutlaka denemesi gereken lezzetlerden birisidir. Temeli Osmanlı Saray mutfağına dayanan piliç topkapının lokum gibi eti, enfes iç pilavı ile sofraları lezzet şölenine çevirip iştahları kabartan bir yemektir. Porsi10 Plus mutfaklarında tecrübeli şefler tarafından hazırlanan piliç topkapı, pratikliği ile şeflerinizin vazgeçilmezi olacak.

Enerji ve Besin Ögeleri 100 g için
Enerjı kj/kcal909 / 218
Yağ (g)5,3
Doymuş Yağ (g)0,9
Karbonhidrat (g)24,1
Şekerler (g)0,3
Lif (g)1,3
Protein (g)17,7
Tuz (g)1
İçindekiler

Tavuk Eti, Pirinç, Kuru Soğan, Ayçicek Yağı, Yoğurt (Pastörize İnek Sütü, Yoğurt Kültürü), Tuz, Dolmalık Yer Fıstığı, Domates Salçası, Kuş Üzümü, Karabiber, Tarçın, Kimyon

error: Content is protected !!