Lazanya

Lazanya kökleri Orta Çağ İtalya’sına dayanan, Napoli şehri ile özdeşleşmiş bir yemektir. Zamanla yemek tercihlerine göre birçok lazanya tarifi oluşmuş olup günümüzde bildiğimiz Lazanyanın tariflerine en yakın olanı beşamel sos, domates ve kıymalı sosun bir arada kullanılmasıyla Emilia-Romagna bölgesinde ortaya çıkan fırında lazanya adını verdiğimiz tariftir.

Lezzetli olduğu kadar detaylı bir hazırlama sürecine sahip lazanyanın hamurunu hazırlamak, yaprakları açmak ve diğer malzemelerle fırına vermeden önce haşlamak gibi uzun süren bir ön hazırlık evresi vardır.

Aslında bir makarna çeşidi olan lazanya, yaprak yaprak katmanlarının arasına yayılan eti ve fırınlanması ile böreği de andıran bir yemek türüdür. İşletmeniz için pratik ve farklı bir alternatiftir. Lazanyayı yumuşak kıvama getirerek lezzetini katlayan ayrıntılarından birisi de beşamel sosudur.
Zor ve zahmetli bir hazırlık serüveni olan lazanyayı Porsi10 Plus lezzetleri arasına alarak, işletmenizde servise hazır hale getirdik.

Porsi10 Plus mutfaklarında deneyimli şefler tarafından özenle hazırlanan beşamel soslu lazanya ile işletmeler lezzet serüvenine dönüşür!

Enerji ve Besin Ögeleri 100 g için
Enerji kj/kcal523 / 125
Yağ (g)3,8
Doymuş Yağ (g)2,3
Karbonhidrat (g)17,6
Şekerler (g)2,7
Protein (g)6,8
Tuz (g)0,8
İçindekiler

Makarna (Durum Buğday İrmiği), Dana Eti, Domates, Süt, Soğan, Su, Domates Salçası, Havuç, Ayçiçek Yağı, Buğday Unu, Tuz, Toz Şeker, Kırmızı Pul Biber, Kekik, Karabiber, Sarımsak

error: Content is protected !!