Bulgur Pilavı

Tane tane bulgurun mis gibi soğanla kavrulup domates, salça ve baharatlarla buluşup pişmesiyle ortaya çıkan enfes bulgur pilavı, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden bir tanesidir.

Etten, tavuğa birçok yemeğin yanına çok iyi giden Porsi10 Plus bulgur pilavımız, barındırdığı vitamin ve mineraller açısından önemli bir besin kaynağımızdır.

Bulgur, B vitamini yönünden zengin bir besindir. Ayrıca içinde folik asit çokça bulunmaktadır. Aynı zamanda bulgur yüksek posa içeriğiyle doygunluk hissi verir ve sindirimi kolaylaştırır. Bulgur sağlıklıdır, kan şekerini yavaş yükseltir ve hızlı düşmesini engellemektedir.

Bulgur pilavı, yanında ayran, yoğurt, salata ve yeşilliklerle tek yenen bir yemek olduğu kadar, tencere yemekleri adı verilen sulu yemeklerimizin de vazgeçilmez tamamlayıcısıdır. Ne zaman bir kuru fasulye veya nohut yemeği görsek, bulgur pilavını arar gözlerimiz. Çünkü tadı çıkmaz pilavsız yenen sulu yemeklerin.

Tecrübeli Porsi10 Plus şeflerinin, özenle ve titizlikle hazırladığı bulgur pilavını pratik bir şekilde işletmenizde servis edebilirsiniz.

Enerji ve Besin Öğeleri 100 g için
Enerjı kj /kcal 696/167
Yağ (g)8,1
Doymuş Yağ (g)0,7
Karbonhidrat (g)18,7
Şekerler (g)0,8
Lif (g)2,3
Protein (g)3,6
Tuz (g)0,9
İçindekiler

Su, Bulgur, Kuru Soğan, Ayçiçek Yağı, Domates Salçası, Domates, Çarliston Biber, Kırmızı Kapya Biber, Tuz, Kırmızı Pul Biber, Karabiber, Kuru Nane

error: Content is protected !!